fitnes82231.jpg

Míčové hry, kondiční cvičení, power-jóga, posilování nebo plavání? Badminton, squash či tenis? Nebo raději lezení, veslování, indoor-cycling, sebeobrana?

Naše katedra tělovýchovy a sportu zajišťuje bohaté sportovní vyžití pro studenty v povinné TV, v rámci volitelných předmětů i pro všechny, co si chtějí zasportovat ve volném čase. Pořádáme desítky sportovních akcí, soutěží, maratony v aerobiku, noční běhy kampusem, turnaje mezi zaměstnanci i studenty. Organizujeme charitativní sportovní akce a přednášky o zdravém životním stylu a speciální lekce pro zaměstnance i širokou veřejnost.

Moderní zázemí

Dnes si může ve dvou moderních halách, v posilovně, na venkovních sportovištích v kampusu nebo v areálu vodních sportů u Labe realizovat své sportovní ambice každý, kdo o to stojí. Sportovní nabídku stále zlepšujeme. Naše sportoviště uvítají všechny sportovní nadšence.

Historie

Tradice naší vysokoškolské tělovýchovy započala v roce 1952. Tehdy tělovýchovné katedry v Čechách postupně nahradily tehdejší ústavy pro tělesnou výchovu. V Pardubicích se katedra stala samostatnou celouniverzitní součástí univerzity v roce 1997.