Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

Published: 18.02.2024

Prodej permanentek do posilovny na Katedře tělovýchovy a sportu pro LS 2024 začíná v pondělí 12. 2. 2024 od 9:00h*** na sekretariátu KTS.

Při prodeji je nutné předložit průkaz studenta nebo zaměstnance Univerzity Pardubice (UPCE). Vstup do posilovny je povolen pouze studentům a zaměstnancům UPCE. 

Více informací o provozu posilovny, ceník apod. najdete zde.

***kromě středy 14.2.2024

Published: 19.12.2023

Ve čtvrtek 7. prosince 2023 jsme v prostorách KTS realizovali andělské odpoledne pro děti a vnoučata zaměstnanců a zaměstnankyň Univerzity Pardubice. Akci jsme zorganizovali ve spolupráci s Katedrou tělovýchovy a sportu za pomoci studentů a studentek Univerzity Pardubice. Tímto všem velmi děkujeme! 

Děti se mohly vyřádit na desítce sportovních stanovišť, vyrobit si adventní dekorace nebo si nechat pomalovat obličej (nejen) vánočními motivy. Každé dítě dostalo od Mikuláše nebo anděla balíček s odměnou. 

Podívejte se na video z akce: https://youtu.be/YdI9xRqCQnM

Doufáme, že se Andělské odpoledne, kterého se zúčastnilo téměř sedm desítek dětí, líbilo všem zúčastněným a těšíme se znovu v příštím roce na viděnou! 

Tým Oddělení HR Award (OHRA-OLZ)

Published: 11.12.2023

Vážené kolegyně, vážení kolegové, 

milé studentky, milí studenti

Univerzitě Pardubice a jejímu rektorovi záleží na komunikaci, proto vás i tento akademický rok zveme na pravidelná setkání a chaty.

Přijďte v pondělí 18. prosince na setkání s rektorem a ptejte se na vše, co vás v souvislosti s univerzitou zajímá. 

Od 14:00 do 15:00 bude rektor odpovídat na vaše otázky v bistru LABORKA, na Fakultě chemicko-technologické. 

Využijte příležitosti a potkejte se s rektorem UPCE. 

Na setkání s vámi se těší
prof. Libor Čapek, rektor Univerzity Pardubice

Published: 27.09.2023

Největší informativní a zábavná akce pro studenty Univerzity Pardubice Příliv letos opět odstartovala akademický rok přímo v kampusu univerzity. 
Na festivalu se představily studentské spolky, které aktivně na vysoké školy působí. Aktivity si připravili studenti SRUPa, UPCE E-sport, ESN Pardubice, DofE, Fotoklub, Vysokoškolský umělecký soubor, ale také zaměstnanci Poradenských pracovišť UPCE, Katedry tělovýchovy a sportu, Jazykového centra nebo Vydavatelství a polygrafického střediska. Asi tisíc studentů se zastavilo na kávě s rektorem univerzity prof. Liborem Čapkem, vyzkoušelo si netradiční sporty, zacvičilo jógu, střílelo na branku s hokejisty Riders UPCE, absolvovalo lekci Tance v teniskách, zkusilo první pomoc nebo si najít přátele či lásku přes speed dating. Hned několik týmů se zúčastnilo speciálního Univerzitního kvízu. A nakonec došlo i na představení netradičního umění Capoeira, improvizační divadlo, koncert kapely RecyKmen, ohňovou show i pozorování noční oblohy s Hvězdárnou barona Artura Krause.

Děkujeme, že jste přišli a bavili se s vaší Univerzitou Pardubice.

Published: 16.08.2023

Univerzita Pardubice je v pohybu a nechyběla ani na Sportovním parku Pardubice. Na populárně-naučném a zážitkovém stanovišti Science Point prezentovali naši studenti a akademici vědu poutavou formou.

Od pondělí až do neděle jsme po celé dny nabízeli malým i velkým zájemcům interaktivní ukázky, kvízy a demonstrace z nejrůznějších oborů všech našich 7 fakult. Návštěvníci se zapojili do sportování s angličtinou, sledovali, co oko sportovce nevidí a vyzkoušeli si, jak se bezpečně pohybovat na silnici. Poslední dny si natrénovali ošetření různých poranění, nechali se ohromit chemickými pokusy a zábavnou moderní technikou.

Prohlédněte si týden na univerzitním Science Point v naší fotogalerii. Děkujeme všem popularizátorům vědy i tisícům návštěvníků.

Published: 09.08.2023

Náš student Martin Burda přivezl z univerziády nejcennější kov - zlatou medaili! Naši studenti a současně vrcholoví sportovci se účastnili společně s další stovkou českých reprezentantů Letních světových univerzitních her v Číně. V šestém největším tamním městě Chengdu se hry konaly od 28. července do 8. srpna 2023. 

Matěj Burda, student Fakulty chemicko-technologické, byl součástí největšího českého úspěchu na světových univerzitních hrách za posledních 30 let. Společně se svým týmem basketbalistů porazil ve finále Brazílii a získal zlato. Matěj nám po turnaji sdělil svoje pocity: „Těžko se mi stále hledají slova. V takové euforii jsem asi v životě nebyl, je to jeden z největších úspěchů mé dosavadní kariéry! Nikdo nečekal, že bychom se mohli dostat tak daleko. Jsem za to hrozně rád, byli jsme super parta a táhli jsme všichni za jednoho a dokázali jsme to jako tým. Byla to pro mě obrovská zkušenost, hrát v hale před 12 tisíci diváků, poznat čínskou kulturu a být na jednom místě s dalšími 15 tisíci sportovců. Moc jsem si to užil a beru to jako jeden z nejhezčích zážitku vůbec.

Matěj je členem programu UNIS, který podporuje mladé sportovce při jejich studiích a zároveň hraje nejvyšší basketbalovou soutěž za BK Pardubice.

Mezi velké naděje české reprezentace na univerziádě patřil také plavec Jan Čejka, který studuje Fakultu elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice. V Chengdu se probojoval úspěšně do finále na 200 m znak, ve kterém skončil na skvělém 5. místě. Univerziádu jsem si strašně moc užil, byla to opravdu velkolepá akce a já jsem velice vděčný za možnost reprezentovat Českou republiku a Univerzitu Pardubice. Mám velkou radost z toho že se mi povedlo probojovat se až do finále, jen mě trochu mrzí, že se mi nepodařilo zaplavat osobní rekord nebo rychlejší čas. Na bazéně i v celém Českém týmu panovala super atmosféra a všichni jsme se podporovali,zhodnotil hry Jan. 

Oběma našim zástupcům děkujeme za fantastickou reprezentaci a přejeme mnoho úspěchů v dalších sportovních kláních! 

Foto: Česká asociace univerzitního sportu/archiv Matěje Burdy/archiv Jana Čejky 


 

Published: 21.07.2023

Naši studenti a současně vrcholoví sportovci míří společně s dalšími účastníky na Letní světové univerzitní hry v Číně. Do šestého největšího čínského města Chengdu příští týden odlétá výprava 102 českých sportovců a sportovkyň. Česká reprezentace má letos silné zastoupení, včetně dvou studentů UPCE. Hry se konají od 28. července do 8. srpna 2023. Výpravu vede Česká asociace univerzitního sportu.

Mezi velké naděje patří plavec Jan Čejka, který studuje Fakultu elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice. Jan se už zúčastnil olympijských her v Tokiu, je českým juniorským mistrem světa na znakařské padesátce a vlastní zlaté a bronzové medaile z Evropského olympijského festivalu mládeže. Navíc je držitelem třech českých znakařských rekordů. O medaile v Chengdu bude bojovat první srpnový týden v disciplínách 50 m znak, 100 m znak  a 200 m znak. Rozhovor s ním si už nyní můžete přečíst v časopise MY UPCE.

Zástupci české výpravy se představí ve 13 z celkem 18 sportů. V týmových kláních se Češi a Češky zapojí do  basketbalu a volejbalu. Na soupisce basketbalu mužského týmu figuruje jako rozehrávač student Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice Matěj Burda. Matěj hraje nejvyšší soutěž v ČR Kooperativa NBL za Pardubice a je členem projektu UNIS, který podporuje duální kariéru špičkových sportovců a studia. Projekt UNIS na Univerzitě Pardubice zastřešuje Katedra tělovýchovy a sportu.

Univerzitní hry se v Chengdu měly konat původně už v létě v roce 2021, ale z důvodu pandemie byly několikrát přesunuty až na aktuální termín. I proto je tato akce světového formátu dlouho očekávanou událostí. 

Published: 12.07.2023

UPCE vítá nové studenty. Už na několika fakultách Univerzity Pardubice se zapsali ke studiu noví vysokoškoláci.  

Vítáme nové prváky na naší univerzitě a přejeme úspěšné studium! Semestr odstartujeme akcí Příliv nejen pro prváky, ale pro všechny studenty a studentky v úterý 26. září přímo v kampusu UPCE.

Published: 03.11.2022

Univerzita Pardubice vyhlásila ve spolupráci s vysokoškolským sportovním centrem MŠMT Victoria VSC nové kolo stipendijního programu Univerzitní sport (UNIS).

Zájemci z řad studentů - sportovců UPCE mají příležitost být zařazeni do programu UNIS a získat stipendijní podporu pro kalendářní rok 2023.

Sportovci, kteří mají zájem být zařazeni do projektu UNIS na rok 2023 a splňují níže v příloze uvedené podmínky (doporučujeme si důsledně pročíst), zašlou přihlášku do neděle 20. 11. 2022 koordinátorovi projektu Mgr. Pavle Procházkové: pavla.prochazkova@upce.cz. Součástí přihlášky je i stručná sportovní historie.

Katedra tělovýchovy a sportu na základě přihlášek vybere 11 nejlepších sportovců/studentů Univerzity Pardubice a předloží jejich návrh ke schválení příslušnému sportovnímu svazu a centru VICTORIA VSC.

Podrobnější informace najdou zájemci na  webu VSC: https://www.vsc.cz/projekt-unis

Published: 01.11.2022

Pořádá: Katedra tělovýchovy a sportu UPCE a CK ACTIVE GUIDE

Místo: Lyžařská střediska východního Tyrolska (OSTTIROL – Lienzer Dolomiten) – Sillian, St. Jakob, Matrei, Kals, Zettersfeld, Hochstein a Molltalský ledovec. Pohoří Vysoké Taury – blízkost italských hranic a Grossglockneru – nejvyšší hory Rakouska – 3798 m, 310 km sjezdových tratí.

Termín: 11. 1. – 16. 1. 2023

Cena: 8 200,- Kč pro VŠ studenty nar. 1997–2002

7 700,- Kč pro studenty nar. 2003 a mladší

10 850,- Kč dospělá osoba

Cena zahrnuje: Ubytování s polopenzí v hotelu, dopravu autobusem, čtyřdenní skipas Super ski hit pro celou oblast, pojištění CK proti úpadku.

Ubytování: Ubytování v hotelu Iselsbergerhof – Iselsberg na čtyři noci v jedno až třílůžkových pokojích se sociálním zařízením.

Strava: Polopenze – začíná večeří v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu.

Přihlášky: do 29. 11. 2022 u Mgr. Jana Němce – KTS, jan.nemec@upce.cz

Platba: Záloha 2000,- Kč do 29. 11. 2022, doplatek do 6. 1. 2023 – po vyplnění přihlášky na KTS uhradit na pokladně Univerzity Pardubice v přízemí budovy rektorátu.

Podmínky: Podmínkou účasti na zájezdu je nutnost uzavření pojištění léčebných výloh v zahraničí, které každý doloží do 11. 1. 2023 Na hotelu převažují třílůžkové pokoje, je nutné na tuto skutečnost vzít ohled!

Odkazy:

ww.iselsbergerhof.at

www.gg-resort.at www.bergbahnen-stjakob.at

www.ankogel-ski.at

www.gletscher.co.at

www.bergbahnen-kals.at

www.hochpustertal-ski.at

www.lienzer-bergbahnen.at www.matrei-ski.at

www.activeguide.cz