Sportovní soutěže, kurzy

Katedra tělovýchovy a sportu organizuje každoročně přes 30 sportovních akcí. Jsou to především akce v rámci soutěže Standarta rektora Univerzity Pardubice, sportovní pobyty, licenční kurzy, kvalifikace na České akademické hry a jiné sportovní akce a turnaje. 

Soutěž Standarta rektora Univerzity Pardubice je ojedinělou záležitostí ve vysokoškolském prostředí. Pořádá se každoročně již od roku 1958. V této prestižní soutěži mezi sebou bojují jednotlivé fakulty UPa v mnoha sportech (badminton, futsal, florbal, squash, přespolní běh, basketbal, volejbal, tenis, aerobik, streetball apod.). Fakulta, která nasbírá nejvíce bodů z těchto jednotlivých soutěží získává pohár rektora UPa.

Sportovní pobyty/kurzy jsou určeny pro všechny studenty UPa. Pořádají se především ve zkouškovém období a mají různé sportovní zaměření (lyžování, kanoistika, cyklistika, aerobní aktivity, sportovní hry, teambuilding apod.).

Pro studenty UPa i širokou veřejnost jsou v průběhu akademického roku vypsány licenční kurzy instruktorů lyžování, snowboardingu a potápění. 

KTS je již tradičním pořadatelem kvalifikací na České akademické hry v některých sportech. Patří sem především basketbal, florbal či volejbal.

Kromě výše uvedeného KTS pořádá i další sportovní akce jako je Běh naděje, Sportovní den u příležitosti oslav Dne boje za svobodu a demokracii, víkendy s aerobikem, přírodní víceboje a další.

Konkrétní informace o sportovních soutěžích, pobytech a kurzech (propozice, výsledky apod.) naleznete po přihlášení na  intranetu pro studenty.

 

false